Ściany maluję tylko farbą Flugger

Ściany maluję tylko farbą Flugger

Bardzo lubię proste prace remontowe, które samemu przeprowadzam w domu każdego roku. Najczęściej maluję ściany w pokojach, przedpokoju i łazience. Nie omijam również sufitów. Malowanie to najprostsze z możliwych prac remontowych, które zawsze można wykonać samodzielnie. Potrzebne są tylko odpowiednie narzędzia i oczywiście farby. Jeśli chodzi o narzędzia to do malowania używam wałka malarskiego. Nigdy nie maluję pędzlami, ponieważ dzisiaj się już tak nie maluje.

Zawsze wybieram polecaną farbę Flugger

polecane farby fluggerMalowanie ścian nie wymaga jakiejś zaawansowanej wiedzy technicznej. Trzeba mieć o tym względne pojęcie, oraz dużo precyzji i dokładności. Na szczęście umiem malować, bo nauczył mnie tego mój tata, który prowadził firmę remontowo-budowlaną. Dlatego zawsze latem, kiedy żona przygaduje już o malowaniu, od razu jadę do sklepu po odpowiednie farby. Ostatnio zacząłem już uczyć malowania mojego sześcioletniego synka, który teraz jest moim największym pomocnikiem do malowania. A ja do tej czynności używam rzeczywiście dobrej farby. Kupuję niedrogo polecane farby Flugger, ale najczęściej zamawiam je przez internet. Tak jest najłatwiej – nie trzeba nigdzie jeździć po sklepach. Wystarczy zamówić farbę z dwudniowym wyprzedzeniem przed malowaniem. Narzędzia – jeśli się ich nie posiada – też można zamówić razem z farbą. Ja używam jednych narzędzi przez kilka sezonów. Żeby to było możliwe to trzeba odpowiednio o nie dbać. Wracając jeszcze do farby to ta marki Flugger doskonale kryje nierówności na ścianie. U mnie w domu ściany nie są idealnie równe, a wręcz przeciwnie. Wypukłości i nierówności sprawiają, że muszę wybierać farbę matową, która posiada również cechy antyrefleksyjne. Dzięki temu nie muszę potem oglądać odbijanych w świetle nierówności na ścianach. To są takie rzeczy, które warto wiedzieć zanim zacznie się malować. Dla mnie malowanie to bardzo fajna czynność i rozrywka jednocześnie. Bardzo lubię malując obserwować ściany zmieniają swoje kolory kawałek po kawałku. Z dobrymi narzędziami mogę pomalować cały dom w tydzień.

Ze wszystkich prac remontowych w domu najbardziej lubię malowanie. Posiadając odpowiednie narzędzia można to zrobić w miarę szybko. Mnie malowanie idzie bardzo sprawnie. Tylko farbę wybieram odpowiednią do struktury ścian w moim domu. Od lat kupuję farbę tego samego producenta. Z każdym rokiem producent farby, której używam jest coraz popularniejszy. Przy czym ja zamawiam wszystko przez internet bo odzwyczaiłem się już od zakupów w sklepie. Zamawiam wszystko na kilka dni przed planowanym malowaniem.