Ściany wyświetleniowe z monitorów bezszwowych

Ściany wyświetleniowe z monitorów bezszwowych

Reklamy i neony na ścianach budynków czy obiektów hotelowych nie były żadną szczególną nowością, choć w dalszym ciągu pozostawały imponującymi elementami dekoracji dla wielu osób i w dalszym ciągu były szeroko używane. Gdy tylko mieliśmy możliwość, zdecydowaliśmy się na podobne ulepszenie do naszego hotelu, choć zamiast bardziej standardowych urządzeń, postanowiliśmy zainwestować w nowocześniejsze i bardziej zaawansowane ekrany, złożone w całości z monitorów o wysokiej rozdzielczości.

Zewnętrzna ściana wizyjna

nowoczesne ściany wizyjneZdawaliśmy sobie jednak sprawę iż ekrany wyświetleniowe i ściany wizyjne nie były z reguły przeznaczone do użytku zewnętrznego, i tylko kilka rodzajów takowych znajdowało zastosowanie na otwartych obiektach sportowych, głównie będących dużymi stadionami. Najbardziej nowoczesne ściany wizyjne, wprowadzone do użytku dopiero kilka miesięcy temu, były jednak zaprojektowane by móc być montowanymi w niemal dowolnym miejscu. Monitory składowe owych ścian były bowiem całkowicie wodoodporne, a ich obudowy i ekrany posiadały dodatkowe wzmocnienie, zwiększające odporność przed uszkodzeniami. Zwłaszcza szyby monitorów, stworzone z szyb pancernych, prawie niewrażliwych na uszkodzenia mechaniczne, ułatwiały ich użycie w mieście, gdzie o najróżniejsze uderzenia i uszkodzenia nie było trudno. Nowe ściany były również o wiele większe niż jakiekolwiek poprzednie modele, za sprawą lepszego oprogramowania sterującego, obsługującego dwukrotnie większą ilość monitorów niż poprzednie wersje. Zasada ich działania nadal pozostawała taka sama, więc końcowa jakość wyświetlanego obrazu była ciągle bardzo wysoka. Jak każdy sprzęt elektroniczny, także i takie ściany były dość poważną inwestycją, wymagającą nie tylko środków, ale i nakładu pracy, aczkolwiek efekt jaki można było osiągnąć za pomocą takiej reklamy w zupełności usprawiedliwiał koszty.

Ściana wizyjna, zamontowana w dobrze wybranym miejscu, mogła być bowiem wizytówką obiektu, znacznie podnosząc nie tylko jego widoczność, ale również i atrakcyjność, a jej jedynym minusem była konieczność przeznaczenia dość dużej ilości miejsca do zamontowania rusztowania, na którym miała być stworzona. W dużych obiektach jednak ten problem nie był wcale dotkliwy, również i w naszym hotelu, gdzie mieliśmy pod dostatkiem miejsca, gdzie można było owe ściany zamontować. Po instalacji były one gotowe do użycia, gdyż programy sterujące były w dużej mierze zautomatyzowane, i nie wymagały ręcznej konfiguracji, o ile nie wymagały tego preferencje samego użytkownika.