Skuteczne metody terapeutyczne

Skuteczne metody terapeutyczne

  • Post author:
  • Post category:Kuchnia

Od chwili narodzin aż do samej śmierci jesteśmy narażeni na kontakt z różnego rodzaju wirusami, bakteriami i substancjami chorobotwórczymi które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Naturalna odporność z jaką przychodzimy na świat powoli się zużywa i musimy starać się sami zwalczać otaczające nas drobnoustroje chorobotwórcze. Nie zawsze się nam to udaje i czasami popadamy w poważne problemy zdrowotne z którymi nawet medycyna tradycyjna nie zawsze jest w stanie sobie poradzić. Zdarza się, że jesteśmy zmuszeni szukać innych metod leczniczych.

Zalety medycyny chińskiej

niekonwencjonalna medycyna chinskaW ostatnim czasie coraz bardziej popularna staje się medycyna alternatywna, szukają w niej pomocy osoby które zawiodły się na tradycyjnych metodach leczenia. Szczególnie osoby przewlekle chore i z dolegliwościami onkologicznymi korzystają z alternatywnych metod leczenia. Bardzo je sobie chwalą i ogólnie polecają o czym świadczą wpisy na portalach społecznościowych. Jedną z takich coraz bardziej popularnych metod leczniczych jest niekonwencjonalna medycyna chinska. Budząca ogromne zainteresowanie o czy świadczą powstające coraz częściej gabinety i poradnie oferujące tego typu usługi. Zatrudniają one odpowiednio przeszkoloną i przygotowana kadrę medyczną pod czujnym okiem której możemy korzystać z zaleconych terapii i zabiegów. Z pewnością nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego iż medycyna chińska nie jest oparta na wiedzy medycznej, bazuje na naturze, a jej głównym założeniem jest energia witalna ciała. Diagnostyka polega na próbach dotarcia do przyczyny schorzenia poprzez zebranie niezbędnego wywiadu, badanie pulsu, wyglądu języka i skory oraz gałek ocznych. Ważnym elementem jest obserwacja przebiegu snu oraz analiza diety jaką stosuje pacjent. Po wnikliwej analizie zapada decyzja o sposobie leczenia i koniecznej terapii. Medycyna chińska przede wszystkim opiera się na medycynie ziołowej, akupunkturze, odpowiednich masażach, ćwiczeniach i właściwie dobranej diecie. Jej głównym założeniem jest przywrócenie harmonii pomiędzy organizmem ludzkim a światem zewnętrznym i stara się do tego doprowadzić poprzez najmniej inwazyjne metody lecznicze.

Z dobrodziejstw medycyny chińskiej możemy korzystać w gabinetach oferujących tego typu terapię. Niestety w naszym kraju nie refunduje jej Narodowy Fundusz Zdrowia, wiec za leczenie jesteśmy zmuszeni zapłacić z własnych zasobów finansowych. Nie są to jakieś przewrotne kwoty i w porównaniu z zalecanym prze lekarzy medycyny tradycyjnej leczeniem farmakologicznym z pewnością z czasem się zwrócą. A poza tym wszyscy doskonale wiemy że zdrowie jest najważniejsze i warte poniesienia największych kosztów.