Skuteczne osuszanie ścian w domach

Skuteczne osuszanie ścian w domach

Jeszcze do niedawna mówiło się o tym, że problemy związane z wilgocią w domach dotykają przede wszystkim mieszkańców wysp. W szczególności Wielka Brytania była kojarzona z tym, że tamtejsza wilgotność powietrza wpływa ciągle na powstawanie wilgoci również w domach. Od dłuższego czasu jednak takie problemy pojawiają się także w Polsce. Wiele osób zgłasza chęć osuszenia ścian w firmach, które się tym zajmują. Metod osuszania murów jest obecnie wiele ale jedna z nich okazuje się szczególnie skuteczna. 

Efektywne suszenie ścian budynku 

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejWydawać by się mogło, że ściany budynku są na tyle trwałe, że cząsteczki wody zawarte w powietrzu nie powinny im zagrażać. Jednak jak się okazuje nic bardziej mylnego. Jeśli w powietrzu tejże wody jest za dużo to bardzo łatwo dochodzić może do tego, że cząsteczki tejże wody osadzać się będą na ścianie i w nią wnikać. Tym samym dojdzie do osłabienia całej ściany. Stworzy się również idealne środowisko do rozwoju pleśni a w późniejszym etapie nawet powstać może zagrzybienie. Jeśli do tego dojdzie to nie należy od razu się załamywać i podejmować tak radykalnych kroków jak skuwanie tynku ze ścian. Obecnie możemy zdecydować się bowiem na osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Sposób ten jest stosunkowo nowy ale z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność. Najważniejsze w tym procesie jest to by zastosować odpowiedni środek higroskopijny. Najczęściej bywa tak, że do tego zadania wykorzystywana jest mieszanina krzemu oraz cementu portlandzkiego. To właśnie ten drugi składnik przejawia największe właściwości pochłaniające i wiążące cząsteczki wody. W ścianach dotkniętych wilgocią konieczne jest wykonanie szeregu różnych otworów. Muszą mieć one także odpowiednią średnicę by można było w tych otworach umieścić wspomnianą już wcześniej mieszankę. Po związaniu cząsteczek wody w wykonanych przez nas otworach stworzą się specjalne kryształki. To właśnie od nich wzięła się nazwa omawianej tutaj metody osuszania budynków. 

Przeprowadzaniem osuszania budynków metodą iniekcji krystalicznej obecnie zajmuje się mnóstwo firm. Mogą nam one dawać gwarancję tego, że nasza ściana zostanie skutecznie osuszona. Początkowo gdy problem jest jeszcze mały to możemy spróbować osuszania ścian przy użyciu różnych preparatów chemicznych. Jednak w przypadku gdy dojdzie do pojawienia się pleśni czy też grzybów to wówczas należy podjąć bardziej radykalne kroki. Osuszanie iniekcją krystaliczną zdecydowanie się do takich kroków zalicza i jest to sposób sprawdzony.