Skuteczny i uniwersalny odplamiacz do ubrań

Skuteczny i uniwersalny odplamiacz do ubrań

Ci, którzy mają dzieci wiedzą, że utrzymanie ich ubrań w czystości jest niezmiernie trudne. Zielone plamy od trawy na kolanach w przypadku starszych dzieci to norma, u tych mniejszych, którzy nie mają jeszcze wprawy w jedzeniu, wiecznie umorusane koszulki to norma. Niektóre plamy puszczą bez problemu po wypraniu, jednak na inne zwykły proszek czy płyn do prania nie wystarczy. Jagody i inne owoce, pomidorowe sosy, to najtrudniejsze plamy, które aby usunąć trzeba potraktować je specjalnymi środkami. Aby znaleźć skuteczny odplamiacz do ubrań trzeba się nie lada naszukać a i tak ten, który działa na dany rodzaj zabrudzeń może nie działać na inny. Rodzajów odplamiaczy jest bardzo dużo, jak znaleźć najlepszy?

Kilka informacji o odplamiaczach do ubrań 

skuteczny odplamiacz do ubrańSklepowe półki uginają się pod naporem różnorodnych środków do prania, proszków i płynów, odplamiaczy, kapsułek i jeszcze innych produktów. Każdy z nich jest inny a jednocześnie podobny. Istnieje gruba substancji chemicznych, które używane są przez producentów proszków do prania, odpowiednie ich połączenie może być jednak najważniejsze. Wiele mówi się o skuteczności niemieckiej chemii nad tę dostępną w Polsce. Jednak przeprowadzano wiele prób porównując jedne i drugie i wskazano, że nie różnią się one od siebie tak bardzo, nie należy więc aż tak tym czynnikiem się kierować. Chcąc wybrać więc skuteczny odplamiacz do ubrań patrzmy na skład i zwróćmy uwagę czy zawiera on odpowiednie substancje, a mogą być to: wybielacze, środki utrudniające ponowne wnikanie brudu w głąb tkaniny, środki zmiękczające wodę i oczywiście substancje zapachowe. Szczególnie warto zapamiętać, że wybielacze mogą pozbawiać ubrania koloru, więc nie należy prać kolorowych ubrań w proszku lub odplamiaczu przeznaczonym do prania białych rzeczy jeśli nie chcemy by straciły one swoją barwę i wyblakły. Jeśli mamy małe dzieci, których ubrań nie należy prać w silnych środkach, gdyż może to podrażnić ich delikatną skórę spróbujmy najpierw domowych sposobów na plamy, począwszy od octu, sody oczyszczonej czy białego mydła.

Poszukiwania dobrego odplamiacza to trochę jak poszukiwania drogocennego skarbu. Jeśli znajdziemy odplamiacz do ubrań, możliwe że oszczędzimy sporo pieniędzy, które wydalibyśmy na nowe ubrania, podczas gdy te ubrudzone nadawałyby się tylko do wyrzucenia lub do mycia podłogi. Patrząc na skład odplamiacza i kierując się opiniami znalezionymi w Internecie (przeprowadzonych zostało wiele niezależnych testów), powinniśmy znaleźć idealny, który dopierze wszystkie plamy.