Spływ Słupią spodoba się każdemu

Spływ Słupią spodoba się każdemu

Czy lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? W sezonie późnowiosennym i letnim wielu z nas wybiera się w wolnych chwilach na spacery do lasu, nad jezioro ze znajomymi lub też na działkę, żeby rozpalić grilla. Ruch i aktywne spędzanie wolnego czasu są bardzo ważne, dlatego często planujemy urlop czy wakacje w ciekawym miejscu, w którym możemy polepszyć kondycję naszego organizmu.

Spływy kajakowe to świetna zabawa

spływ kajakowy słupiaJest wiele dyscyplin sportowych, które możemy uprawiać na świeżym powietrzu. Jedni z nas lubią biegać, inni jeździć na rowerze, jeszcze inni pływają, a są też tacy, którzy wchodzą do wody nawet przy kilkunastostopniowym upale. Większość z nas jest jednak zgodna, że nad wodą najprzyjemniej jest latem. Możemy wówczas porzucić miejski zgiełk i hałas, udać się nad czyste jezioro lub rzekę, kąpać w morzu, opalać w słonecznych promieniach na rozgrzanym piasku. Możemy również podejmować inne aktywności, jak chociażby pływanie kajakiem. Jeśli jesteśmy pasjonatami tego sportu, najlepiej udać się na Kaszuby, gdzie znajdziemy wprost wymarzone warunki do uprawiania tego sportu. Jeżeli interesuje nas spływ kajakowy Słupia jest jedną z rzek, która zaprasza wszystkich miłośników wiosłowania. Znajdziemy tam rozbudowaną infrastrukturę, a w każdej niemal większej miejscowości położonej nad tą rzeką będziemy mogli wypożyczyć sprzęt. Słupia jest jedną z ważniejszych kaszubskich rzek, bierze swój początek na Pojezierzu Kaszubskim i uchodzi do Bałtyku, przepływając przez znane miejscowości, jak Słupsk czy Ustka. Miłośnicy kajakarstwa będą usatysfakcjonowani – na rzece tej poradzą sobie zarówno początkujący, jak i ci bardziej zaawansowani. Można ją przepłynąć z dziećmi, jednak zawsze powinny one pozostawać pod opieką dorosłych. Należy również pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak zakładanie kamizelki ratunkowej, nawet gdy umiemy bardzo dobrze pływać. Siedząc w kajaku nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, by nie przewrócić łodzi i nie wpaść do wody. Jeśli nie czujemy się w kajaku zbyt pewnie, zawsze możemy poprosić doświadczonego instruktora o pomoc i nadzór podczas wiosłowania.

Kajakarstwo to piękny sport, który korzystnie wpływa na nasz organizm i pozawala zwiedzić nasz kraj z nieco innej perspektywy. Słupia płynąca przez Kaszuby jest jedną z bardziej lubianych przez kajakarzy rzek, głównie dzięki swej malowniczości i spokojnemu nurtowi. Możemy ją przepłynąć sami, z rodziną, dziećmi, a nawet osobami starszymi. Taka forma wypoczynku z pewnością im się spodoba.