Spożywanie probiotyków dba o florę jelitową

Spożywanie probiotyków dba o florę jelitową

Coraz częściej można usłyszeć stwierdzenie, że zdrowie zaczyna się w jelitach. Głośno mówi się o tym, jak istotny wpływ ma nasza flora jelitowa na to, jak funkcjonuje nasz organizm. Jeszcze do niedawna nie przywiązywano aż tak dużej wagi do tego tematu, jednak obecnie coraz większa świadomość oraz spora liczba badań potwierdzają, iż należy dbać o drobnoustroje, jakie mieszkają w naszych jelitach, bowiem bez nich nie mamy szans na to, by być zdrowym oraz odpornym człowiekiem. 

Pozytywne efekty spożywania probiotyków w kapsułkach

probiotyki w kapsułkachO swoją mikroflorę jelitową można dbać, poprzez spożywanie dużej ilości kiszonek, takich jak kiszone ogórki, a także zakwas z buraków. Pomocny jest także jogurt naturalny, z kolei należy unikać cukrów oraz przetworzonych produktów. Dobrze jest czasem sięgnąć po produkty, jakimi są probiotyki w kapsułkach, bowiem te żywe drobnoustroje doskonale wpływają na nasze jelita. Znajdziemy tutaj szczepy pałeczek kwasu mlekowego, które mają działanie prozdrowotne. Kapsułka jest wygodną formą przyjmowania probiotyków, bowiem możemy w prosty i szybki sposób pozytywnie wpłynąć na stan swoich jelit. Stosowanie probiotyków jest niezbędne w przypadku kuracji antybiotykiem, bowiem pozwalają one uniknąć biegunek, a także innych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Ze względu na to, iż antybiotyk niszczy wszelkie bakterie, również to pożyteczne, konieczne jest budowanie naturalnej flory w jelitach. Skutecznie w tym zadaniu sprawdzają się probiotyki, należy jednak pamiętać, by nie stosować ich równomiernie z antybiotykiem, bowiem muszą być przyjmowane w odstępie kilku godzin. Jednak kuracja antybiotykiem to nie jedyna sytuacja, kiedy powinniśmy stosować probiotyki. Świetnie sprawdzają się także w przypadku biegunek wirusowych, pobudzają pracę jelit, a także ułatwiają trawienie oraz sprawiają, że oczyszczanie organizmu z toksyn jest bardziej efektywne. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, iż w naszym organizmie mieszka około 2 kg bakterii, większość z nich są naszą naturalną ochroną przed grzybami, wirusami oraz innymi patogenami. Wspomagają one także proces trawienia.

Warto zatem zadbać o to, by nie zabrakło ich w naszym organizmie, bowiem z pewnością pozytywnie wpływają one nasze zdrowie. Przyjmowanie probiotyków w postaci kapsułek jest doskonałym sposobem na to, by wspomóc swoją naturalną florę bakteryjną. Dobre bakterie są nam niezbędne, dlatego warto o nie dbać i poza aptecznymi probiotykami spożywać dużą ilość kiszonek, które z pewnością doskonale wpłyną na nasz układ pokarmowy, a także zadbają o naszą naturalną florę bakteryjną.