Sprawdzone automaty Necta

Sprawdzone automaty Necta

Gdybyśmy zapytali przypadkowe osoby czym jest vending, większość z nich nie miałaby pojęcia o co chodzi, gdyż jest to mało spopularyzowany termin. Jednak kiedy zapytamy o automaty z przekąskami i napojami, to już większość będzie wiedzieć z teorii i z doświadczenia. Tego typu maszyny możemy dziś spotkać w wielu publicznych miejscach, ponieważ znalazły swoje stałe miejsce na rynku.

Jakie są rodzaje dobrych automatów?

automaty nectaWiększość z nas dziewięćdziesiąt procent zakupów robi w tradycyjny sposób w sklepach stacjonarnych lub internetowych i przeważnie są one zaplanowane. Jednak są też zakupy, których dokonujemy pod wpływem impulsu lub nagłej ochoty. Nie są one planowane i przeważnie nie pochłaniają wiele pieniędzy, dlatego raczej na nie nie żałujemy. Mowa tu jest głównie o zakupach w automatach vendingowych, które prowadzą samoobsługową sprzedaż. Przeważnie automaty Necta znajdziemy na szkolnych korytarzach, na uczelniach, w prywatnych przychodniach, szpitalach czy dużych zakładach pracy. Wyglądem przypominają duże lodówki, które mogą być całe zabudowane lub mieć przeszkloną część z asortymentem. Ich obsługa jest bardzo prosta i zajmuje przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Można w nich płacić gotówką, kartą płatniczą lub nawet specjalną kartą pracowniczą, jeżeli automat jest zakupiony przez firmę i stoi na jej trenie. Na rynku znajdziemy modele zagranicznych i polskich producentów, którzy oferują przedsiębiorcom automaty do sprzedaży słodkich i słonych przekąsek, zimnych napojów w formie butelek i puszek, gorących napojów takich jak kawa i herbata, leków wydawanych bez recepty czy kanapek. Oferta producentów stale się poszerza, aby jeszcze lepiej dostosować się do wymagań zmieniającego się rynku. Przez panującą pandemię, w szybkim czasie na ulicach dużych miast można było znaleźć specjalne maseczkomaty, w których poza jednorazowymi maseczkami można było kupić przeróżne środki do dezynfekcji rąk. Są to bardzo ekonomiczne urządzenia, które jedynie czego wymagają, to stałego dostępu do energii elektrycznej i sieci WiFi.

Sprzedaż vendingowa jest odpowiedzią na dzisiejsze czasy, kiedy musimy zachować dystans i ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Do automatów nigdy nie ma kolejek, a każdy sam dokonuje zakupu. Niektóre modele automatów są sezonowe, jak na przykład maszyna z lodami. Też nie każdy model sprawdzi się w dowolnej lokalizacji, dlatego przy ich rozmieszczaniu trzeba to mieć na względzie. To co istotne to to, iż mogą one stać wewnątrz lub na zewnątrz budynków.