Sprzedaż mieszkania w Warszawie zleciłem agentowi nieruchomości

Sprzedaż mieszkania w Warszawie zleciłem agentowi nieruchomości

Kilkanaście lat temu kupiłem sobie mieszkanie w Warszawie. Musiałem tak zrobić, ponieważ pracowałem w stolicy i nie opłacało mi się mieszkania wynajmować. Wolałem wziąć wówczas kredyt hipoteczny i kupić sobie mieszkanie na własność z nadzieją, że wzięty kredyt spłacę możliwie jak najszybciej. Potem pracowałem tam jeszcze przez kilka lat i udało mi się spłacić całe zadłużenie, zanim wyprowadziłem się w rodzinne strony, czyli na Śląsk. A kupione mieszkanie wynajmowałem przez agencję nieruchomości, której powierzyłem opiekę nad swoim lokalem.

W końcu postanowiłem sprzedać swoje mieszkanie

profesjonalna sprzedaż mieszkań na terenie warszawyPrzez ostatnią dekadę mieszkanie wynajmowałem i całkiem nieźle na tym zarabiałem. Dzisiaj mogę powiedzieć, że połowa jego wartości mi się zwróciła przez te lata wynajmu. Jednak kilka miesięcy temu postanowiłem założyć na Śląsku własny biznes i potrzebowałem w tym celu jak najwięcej gotówki. Nie chciałem jej pożyczać, więc pomyślałem, że zarobię na sprzedaży swojego mieszkania. Nie muszę chyba pisać, że mieszkanie w stolicy w ciągu kilkunastu lat zyskało na wartości kilkukrotnie. Postanowiłem znaleźć agenta nieruchomości, którego specjalizacją była profesjonalna sprzedaż mieszkań na terenie Warszawy. Specjalistę od zbywania nieruchomości znalazłem błyskawicznie. Trafiłem na naprawdę kompetentnego agenta, bo pierwsze co mi doradził to zrobienie w tym mieszkaniu kapitalnego remontu. Wiązało się to z dużą inwestycją, ale agent nieruchomości zapewnił mnie, że koszty remontu zwrócą mi się przy sprzedaży mieszkania dwukrotnie. Postanowiłem zaufać wynajętemu agentowi i zleciłem firmie remontowej całkowite odnowienie wnętrz w moim mieszkaniu. I rzeczywiście okazało się, że trwający prawie miesiąc remont jeszcze bardziej wywindował wartość mojej nieruchomości. Nie wdając się w szczegóły powiem tylko, że mieszkanie sprzedałem za kwotę, jakiej nawet się nie spodziewałem. Kupno tego mieszkania kilkanaście lat temu było nadzwyczaj opłacalną inwestycją. Z przyjemnością zapłaciłem agentowi umówioną prowizję, którą powiększyłem jeszcze o sowity napiwek.

Nawet trudno było mi sobie wyobrazić, że mieszkania w Warszawie aż tak bardzo zyskały na wartości. W ciągu kilkunastu lat moje mieszkanie podrożało dosłownie kilkukrotnie. Fakt, że kupując je trafiłem na świetną okazję, bo sprzedającym bardzo zależało na czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko dzięki profesjonalizmowi agenta nieruchomości udało mi się osiągnąć aż taki zysk. Sam na pewno nie sprzedałbym mieszkania za tak korzystną dla mnie kwotę.