Stylowe panele akustyczne 3D

Stylowe panele akustyczne 3D

Panele akustycznie perfekcyjnie łączą w sobie funkcjonalność oraz dekoracyjność. Oprócz tego, że głuszą głośne rozmowy, dźwięki telewizora, echo lub odgłosy ulicy zza okna, mogą też stworzyć niepowtarzalną aranżację. Za ich pośrednictwem możemy poprawić komfort mieszkania w naszym domu, stosując nowoczesne i efektywne rozwiązanie.

Czym są panele akustyczne 3D?

dekoracyjne panele akustyczne 3dJeżeli już na początku projektu dom lub mieszkanie wykaże ryzyko hałasu, to warto na tym etapie pomyśleć o wytłumieniu niechcianych dźwięków. Niestety, starsze mieszkania nie są zaprojektowane pod tym kątem. Komfort poprawimy za pomocą stosowania nowoczesnych paneli akustycznych zamontowanych na ścianach lub suficie. Ich podstawę stanowią materiały, które dobrze pochłaniają dźwięk. Dzięki temu, dekoracyjne panele akustyczne 3D, wyciszają pomieszczenia. Wewnątrz są wypełnione specjalną gąbką lub pianką. Charakteryzuje je jednoczesne wyciszenie , ale także nie zniekształcenie dźwięków muzyki lub rozmów. Dzięki temu pomieszczenie staje się enklawą wolną od hałasów, ale też otwartą na dźwięki pożądane przez mieszkańców. Tak zaaranżowany układ akustyczny działa w ten sposób, że fale akustyczne o wysokich częstotliwościach są rozpraszane przez jego fakturę i pofałdowaną płaszczyznę. Natomiast fale o niskich i średnich częstotliwościach są pochłaniane przez szczeliny dylatacyjne. Izolacja od niechcianych dźwięków nie musi wiązać się ze zmianą całego zamysłu. Interesującą opcją są panele 3D. Ich główną zaletą jest faktura – przestrzenne, często skomplikowane i bogate wzory, które wprowadzą we wnętrzu ciekawy klimat. Takie panele to dobry minimalistyczny dodatek do pomieszczeń w takim stylu – nadaje im dynamiki i przyciąga uwagę odbiorcy. Można dowolnie łączyć wzory i kolory. Wybór paneli akustycznych jest ogromny – od prostych form po małe dzieła sztuki, przypominające obrazy. Niektóre z nich można przemalować na inny kolor, dzięki czemu drobny remont nie musi oznaczać kupna nowych paneli. 

Cennik paneli akustycznych jest różny. Wszystko zależy od tego jaki model i markę wybierzemy. Należy zwrócić uwagę na to, że dekoracyjne panele akustyczne to droższa opcja. Standardowo, za panele akustyczne możemy zapłacić w granicach 70 – 120 zł/m^. Panele akustyczne to skuteczne rozwiązanie do poprawy akustyki w pomieszczeniach odsłuchowych, studiach nagraniowych czy kinach domowych. Sprawdzą się również pomieszczeniach prywatnych. Oferowane na rynku panele akustyczne do mieszkań pełnią również funkcję dekoracyjną, dzięki nim możemy w ciekawy sposób zaaranżować wystrój mieszkania.