Sucha pasza – czyli właściwie co?

Sucha pasza – czyli właściwie co?

Hodowla zwierząt bez względu na gatunek zawsze związana będzie z pewnymi obowiązkami, ale w każdym przypadku te obowiązki mogą wyglądać inaczej, bo szlachetne i piękne zwierzęta wymagają z reguły więcej pracy, ale za to praca przy nich może przynosić nawet realne dochody. Wiedzą o tym między innymi hodowcy koni. Chociaż oczywiście cena tych zwierząt zawsze będzie zależała od wielu szczegółów. Nie wolno o tym zapominać rodzaje pasz suchych mają tutaj kolosalne znaczenie.

Kto interesuje się paszami suchymi?

suche pasze objętościoweZwykle koniom trzeba podawać różne pasze. Tym bardziej że wtedy gdy nie ma czasu na to, aby zajmować się nimi na przykład poprzez jeżdżenie z siodłem, należy dać im zajęcie. Są to stworzenia, które w środowisku naturalnym zjadałyby trawę. Jeżeli z powodów niezależnych nie ma takiej możliwości, to doskonałym rozwiązaniem będzie po prostu podawanie im siana. Nie należy go zostawiać luzem, ponieważ wtedy pochłonęłyby ogromne ilości, a dodatkowo mogłyby taką paszę objętościową zanieczyścić na przykład swoimi kopytami lub na inne sposoby. Na szczęście suche pasze objętościowe można teraz łatwo wykorzystywać nawet w większych ilościach Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Do podawania pasz objętościowych nadają się świetnie specjalnie przygotowane paśniki. Tym bardziej że mogą one teraz powstawać z naprawdę różnych materiałów. Pasze sypkie takie jak na przykład gotowe mieszanki lub zboże czy też śrut należy podawać w pełnych pojemnikach. Innym rodzajem paszy objętościowej stosowanej zresztą nie tylko przy koniach jest słoma, bo wbrew pozorom wcale nie musi być ona kojarzona tylko i wyłącznie z tworzeniem ściółki. Skoro taka pasza jest pozbawiona wilgoci, to może być bez problemu przechowywana przez dłuższy czas, ponieważ żadne drobnoustroje nie powinny mieć tam dobrych warunków do rozwoju. Informacji o takich paszach można oczywiście podać zdecydowanie więcej, ponieważ sucha pasza teraz może mieć również formę granulatu.

Dzięki paszom suchym można gromadzić zapasy na przykład na czas zimy lub po prostu magazynować nadmiar różnych rzeczy, bo nawet po długim czasie pod warunkiem właściwego przechowywania właściwości takich produktów pozostaną identyczne, bo wynikają one przede wszystkim z odpowiedniego składu, który nawet w przypadku siana może być wyjątkowo zróżnicowany. Szczególnie w czasie kupowania tego typu produktów należy być zatem wyjątkowo uważnym. Nawet wizualna ocena czegoś takiego może przynieść bardzo dobre rezultaty, bo często należy zwrócić uwagę na kolor.