Trwałe przegrody przemyslowe

Trwałe przegrody przemyslowe

Przegrody przemysłowe stosowane są już od pewnego czasu. Przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy oraz do podniesienia wydajności i jakości produkcji. Dzięki kurtynom przemysłowym tworzy się warunki pracy zgodne zasadami BHP. Kurtyny przemysłowe to bardzo dobry sposób na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem bardzo dużych powierzchni hal magazynowych i przemysłowych. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób na dokonanie segmentacji przestrzeni z zachowaniem bardzo dobrych parametrów izolacji termicznej i akustycznej.

Budowa i zastosowanie kurtyn foliowych

parawan spawalniczyBudowa kurtyn przemysłowych opiera się na pasach wykonanych z folii PCV umieszczonej w zawiesiach ze stali nierdzewnej. W przypadku przegród plandekowych wykorzystuje się poliestrowe tkaniny  powlekane zawieszone na linkach stalowych lub zawiesiach rurowych. Kurtyn paskowych nie produkcje się taśmowo lecz pod zamówienie. Są one wykonywane dla konkretnych miejsc z pasów folii o dostosowanych wartościach grubości, szerokości i długości do żądanych przez inwestora parametrów. Producenci oferują całą gamę wysoce specjalistycznych kurtyn o zastosowaniach w ekstremalnych warunkach. Można tu wskazać parawan spawalniczy wykonany z całkowicie odpornych na iskrzenie pasów folii PCV oraz kurtyny do mroźni i chłodni z dużą ilością plastyfikatorów powodujących zachowanie elastyczności folii. Wśród specjalistycznych przegród można wyróżnić wykonane z folii o działaniu owado- i bakteriobójczym lub folie usztywnione stosowane w miejscach dużego ruchu wózków transportowych. Przegrody przemysłowe charakteryzują się dużą odpornością na urazy mechaniczne. Nie ulegają również uszkodzeniom pod wpływem większości kwasów i zasad oraz substancji oleistych. Są również odporne na działanie promieniowania UV. Stanowią świetną barierę przed napływem zimnego powietrza, chronią przed hałasem i przedostawaniem się zanieczyszczeń stałych i oparów chemicznych. To również bariera przed natrętnymi insektami.

Zastosowanie kurtyn przemysłowych jest bardzo szerokie i wzrasta wraz z unowocześnianiem mieszanek PCV, z których produkuje się pasy foliowe. Podstawowe zastosowanie to budowa transparentnych barier między poszczególnymi działami produkcji lub magazynowania. To również sposób na wyodrębnienie stref pracy całych linii produkcyjnych. Za pomocą przegród z pasów folii PCV chroni się pojedyncze maszyny oraz wyznacza stanowiska pracy. Bardzo często służą do wyznaczania stref o podwyższonej czystości. Pełna oferta producentów dostępna jest na ich stronach internetowych.