Uwagi dotyczące elewacji wentylowanych

Uwagi dotyczące elewacji wentylowanych

Dobra prezencja wpływa na również na osoby, które tylko przechodzą obok budynku, a nie znają firmy. Teraz żeby zostać zauważonym przez klienta trzeba go zainteresować i sprawić, by kupić produkt oraz pozostał z naszą firmą na dłużej. Wiele osób buduje nawet domy, które są zbudowane całość z naturalnego budulca. Dlatego wiele przedsiębiorstw stawia na wentylowane elewacje

Jak wygląda poprawna elewacja wentylowana?

poprawne elewacje wentylowaneŻeby zapobiec dostaniu się wilgoci do środka oraz żeby dodać ciepła budynkowi zleca się montowanie nowoczesnych wykończeń. Można to zrobić za pomocą płyt elewacyjnych włóko-cementowych, płyt kompozytowych, płyt w włókno-betonu, płytek ceramicznych, płyt fasadowych HPL czy płyt kompozytowych. W zależności od zapotrzebowania wybiera się odpowiedni rodzaj budulca, który można odpowiednio zginać, wiercić i jeszcze inaczej zmieniać. Do tego dochodzi rodzaj rusztu. Może być pionowy czterdziestocentymetrowy lub pionowy, ale czterdziestopięciocentymetrowy. Każdy z nich zbudowany jest, na przykład, z metalu. Żeby poprawnie zamontować każdy z elementów elewacji trzeba wiedzieć jak poprawnie zamocować kotwy do elementów nośnych rusztu, jak przykręcić pionowe elementy do konstrukcji oraz pamiętać o wypoziomowaniu i wypionowaniu rusztu. Do tego dochodzi położenie płyt z wełny mineralnej na sucho, nałożenie ozdobnych nakładek, które mają funkcję dylatacyjną i dekoracyjną oraz zaczepienie na konstrukcji nośnej elewacyjnych płytek. Jest to opis montowania mechanicznego, który można odpowiednio zmodyfikować w przypadku klejenia lub mocowania na wkręty czy nity. Niezmiennie, również i w tym przypadku jest potrzebna zgoda na rozpoczęciu budowy. Aprobata Techniczna lub Europejska Ocena Techniczna to dokumenty, które potwierdzają znajomość produktu i wiedzę na temat jego wykorzystania na fasadzie budynku. Poprawne elewacje wentylowane wymagają wkładu pracy od kierownika robót, projektanta i nadzoru inwestorskiego. Ważne jest też odpowiednie przechowywanie i transportowanie każdego z elementu konstrukcji. Dzięki temu możemy wykluczyć wystąpienie zadarć lub zniekształceń okładziny, które przekreślałyby jej użycie przy montażu elewacji. Szczególnie trzeba uważać na kasetony metalowe, gdyż często są źle składowane i przewożone.

Już nie tylko na lotniska i na dworcach kolejowych można spotkać te estetyczne elewacje wentylowane. Z czasem coraz więcej będzie powstało tego typu wykończeń budynku. Są one praktyczne, pożyteczne i do tego ich rosnąca popularność sprawiam, że coraz łatwiej o odpowiednie pozwolenia i fachowców mogących zająć się eleganckim wykończeniem domu czy biura.