Uzupełnianie witamin jako kulturysta

Uzupełnianie witamin jako kulturysta

Jako trener personalny wyspecjalizowany w kulturystyce muszę spełniać pewne wymagania. Oczywiście pierwszym z nich jest wygląd – w końcu jaki typowy „kark” posłucha rady od kogoś mniejszego od siebie? Po drugie muszę być żywą encyklopedią ćwiczeń i funkcjonowania mięśni. Po trzecie – muszę być specjalistą od suplementacji. Żaden nowy trend na rynku nie może mi umknąć, inaczej zostanę z tyłu i zamiast do mnie, klienci pójdą do konkurencji. Dlatego gdy usłyszałem o nowych kompleksach witamin dla kulturystów, od razu ruszyłem rozeznać się w temacie.

Witaminy Olimp w diecie kulturystycznej

witaminy olimp dla kulturystówKulturysta ma wyjątkowe zapotrzebowanie na witaminy i minerały – do tego, aby to wiedzieć nie potrzeba specjalizacji trenera personalnego. Jest tak, gdyż organizm kulturysty wykorzystuje ich dużo więcej, niż organizm przeciętnego człowieka. Co więcej każdy trening w dość dużym stopniu osłabia organizm, który bez dodatkowych substancji nie będzie w stanie podnieść się do następnego treningu. Dlatego tak bardzo zainteresowały mnie witaminy Olimp dla kulturystów. Był to specjalnie złożony kompleks witamin stworzony dla sportowców, którzy potrzebują dodatkowej suplementacji witamin i minerałów. Dodatkowo poza tymi właściwościami posiadał też inne, równie przydatne – między innymi ochraniał on wątrobę, prostatę oraz polepszał regenerację mięśni. Było to idealne dla sportowców, którzy mają w sobie wyjątkowo dużo testosteronu. Zacząłem więc dołączać ten kompleks witamin do diety moich klientów. Oczywiście spotkałem się z wieloma „po co” i „tylko białko jest mi potrzebne” – zignorowałem tego typu odzywki i powiedziałem, żeby sami spróbowali zanim ocenią. Już po paru tygodniach wielu z nich zobaczyło pozytywne efekty stosowania tej suplementacji – polepszenie koncentracji, lepsza regeneracja mięśni oraz polepszone osiągi na ławce do ćwiczeń. Oczywiście zaczęli szukać innych wytłumaczeń tych pozytywnych zmian, jednak ja wiedziałem, że to skutki stosowania kompleksu witamin.

Po paru miesiącach stosowania większość klientów nie mogła rozstać się z kompleksem witamin – nie zawsze był to Olimp, jednak nie to było najważniejsze. Ważne że zrozumieli, jak ważne w ich diecie są minerały i mikroelementy. Jeżeli sami ćwiczycie i poszukujecie informacji dotyczącej suplementacji – pamiętajcie, aby nie przeoczyć tego faktu. Śmiało mogę powiedzieć, że kompleksowa suplementacja witamin jest tak samo ważna jak układanie zbilansowanej diety zawierającej białka, cukry i tłuszcze – jeżeli nawet nie ważniejsza.