Użycie cegieł do konstrukcji ściany

Użycie cegieł do konstrukcji ściany

Szukając ogłoszeń w internecie odnośnie zakupu materiałów budowlanych takich jak cegły możemy się natknąć na ofertę zakupu, bądź sprzedaży starych cegieł z rozbiórki budynków. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i użyteczne. Pozwala nam bowiem na wykorzystanie starych materiałów budowlanych, które mogą być w bardzo dobrym stanie. Z drugiej strony pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupie materiałów budowlanych.

Praktyczne sposoby na wykorzystanie starych cegieł

cegły stare z rozbiórkiPonadto dzięki cegłom pochodzącym z rozbiórki możemy nieraz stworzyć ciekawie wyglądające aranżacje w naszych wnętrzach. Motyw surowych cegieł jest niezwykle popularny jeśli chodzi o ściany w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy salon. Surowe cegły nadają bowiem oryginalności i nieco klasycznego stylu takiemu wnętrzu. Z tego też powodu cegły stare z rozbiórki budynków są bardzo chętnie kupowane przez wszystkich miłośników oryginalnego wystroju wnętrz. Ściany wykonane z gołych cegieł bardzo dobrze komponują się z meblami klasycznymi, czy też z wystrojem nieco bardziej nowoczesnym. Oba te połączenia są niebanalne. Ponadto surowe cegły dobrze komponują się ze ścianą, na której znajduje się kominek. Kominki w domach bardzo często również wykonane są z cegły. Cegły z rozbiórki dają możliwość stworzenia niepowtarzalnych kompozycji. Wynika to z niejednolitej struktury, a także śladów użytkowania. Przez co z tych samych elementów możemy stworzyć wzory nieregularne lub bardziej pomysłowe kompozycje, które przykują wzrok każdego z odwiedzających nas gości. Bardzo często takie rozwiązania proponują także architekci wnętrz. Tworzą oni kompozycję z surowej cegły na jednej ścianie, a pozostałe ściany utrzymane są w pasującym do niej tonie kolorystycznym. Dzięki temu całe wnętrze ma spójny charakter. Dzięki zastosowaniu cegieł z rozbiórek możemy w łatwy sposób stworzyć klasyczne gotyckie wnętrze z naszej piwnicy, czy spiżarni, co także wpłynie na jego estetykę.

Stare cegły przed ponownym użyciem należy najpierw dokładnie oczyścić. Dzięki temu pozbędziemy się nieczystości i zabrudzeń. Po stworzeniu ściany z cegły należy ją przeszlifować szlifierką. Pozwoli to na nadanie połysku całej ścianie. Rzecz jasna możemy dokonać szlifu tylko niektórych cegieł. Sprawi to wrażenie bardziej naturalnego stylu. Dzięki temu wnętrze naszego salonu, czy też kuchni będzie ciekawsze. Inspiracji dla stworzenia unikatowej kompozycji z cegieł możemy szukać zarówno w internecie, jak również w katalogach z wystrojem wnętrz.