W aranżacji wnętrz uwzględniliśmy domową klimatyzację

W aranżacji wnętrz uwzględniliśmy domową klimatyzację

Całkiem niedawno z żoną i naszym synkiem odwiedziliśmy pewnego znanego architekta wnętrz. Zajmuje się on projektowaniem i aranżacją wnętrz w naszym domu, który dopiero co wybudowaliśmy. Zanim zabierzemy się za prace wykończeniowe wewnątrz domu to chcieliśmy poznać projekt jego aranżacji, który zamówiliśmy kilka tygodni temu. Podczas tej wizyty u architekta wprowadziliśmy jeszcze drobne korekty, bo dodaliśmy klimatyzator w salonie i w korytarzu na piętrze. Była to istotna informacja, bo chcemy, żeby wszystko w naszym domu było ze sobą spójne.

Klimatyzację uznaliśmy za niezbędną

klimatyzacja domowa wrocławDługo myśleliśmy nad tym czy będziemy montować w domu klimatyzację. Zastanawialiśmy się nad tym przez kilka dni i długo na ten temat rozmawialiśmy. Na koniec zgodnie całą trójką stwierdziliśmy, że klimatyzacja w domu jest rzeczą niezbędną. Tym bardziej, że te pory letnie są w naszym kraju coraz bardziej gorące. Nie bez powodu mówi się o tym globalnym ociepleniu, bo rzeczywiście latem jest u nas bardzo gorąco. Szkoda tylko, że to lato trwa tak krótko i że w ogóle występuje u Nas zima, bo tej pory roku mój organizm nie toleruje. Wracając jednak do kwestii klimatyzacji to właśnie dlatego, że uznaliśmy ją za niezbędną dodaliśmy ją do projektu aranżacji wnętrz. Także nasza klimatyzacja domowa Wrocław jest już dokładnie zaplanowana i zaprojektowana chociaż na razie jesteśmy na etapie instalacji elektrycznej. Ale dla elektryka informacja o tym, że będziemy montować klimatyzację domową też była bardzo istotna, bo od razu mógł przygotować pod nią gniazdka elektryczne. Jak tak dyskutowaliśmy z żoną i synem o tej klimatyzacji to doszliśmy do wniosku, że te kilka tysięcy złotych więcej w całej inwestycji nie będzie stanowiło zauważalnej różnicy. Biorąc pod uwagę, że sama instalacja elektryczna będzie nas kosztować blisko dwadzieścia tysięcy to byłoby z naszej strony lekkomyślne, żeby nie zamontować od razu klimatyzacji. Jak się orientowaliśmy u sprzedawców tych urządzeń to taka instalacja z dwoma klimatyzatorami będzie kosztować około sześciu tysięcy złotych wraz z montażem.

Budując dom od zera trzeba wszystko zaplanować w taki sposób, żeby można było w nim mieszkać przez wiele lat bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji. Przy całkowitym koszcie takiej inwestycji, który może przekroczyć nawet pół miliona złotych, dodatkowe koszty rzędu kilku tysięcy naprawdę niewiele zmieniają. Z takiego założenia wyszliśmy decydując się na uwzględnienie klimatyzacji w projekcie wnętrz. To i tak prędzej czy później trzeba byłoby zamontować, więc lepiej zrobić to od razu przy pracach wykończeniowych.