Warto wybrać małego szczeniaczka

Warto wybrać małego szczeniaczka

Na Świecie istnieje obecnie mnóstwo różnych ras psów, od małych po ogromne psy obronne. Jeżeli jesteśmy zainteresowani posiadaniem czworonożnego przyjaciela, musimy dobrze zastanowić się nad tym, jaką rasę wybrać. Dodatkowo pamiętajmy, że najlepszy może okazać się zakup szczeniaka, gdyż wtedy będziemy mieli wpływ na kształtowanie jego charakteru, co jest mniej możliwe w przypadku przygarnięcia psa ze schroniska. Powinniśmy dowiedzieć się, jakie rasy mogą być dla nas najlepsze.

Popularną rasą jest owczarek podhalański

szczeniaczki owczarka podhalańskiegoWarto zwrócić szczególną uwagę na jedną z ras, która pochodzi z naszego kraju. Jest to owczarek podhalański. Psy te wykorzystywane były przez pasterzy owiec do pomocy w pilnowaniu stad, a więc współpracę z człowiekiem mają zapisaną w genach od wielu pokoleń. Dodatkowo to psy bardzo opiekuńcze, które umieją dbać o swoje stado, więc będą też idealne jako psy rodzinne, które odpłacą się uczuciem za naszą troskę o niego. Warto szczególnie brać pod uwagę zakup takiego psa, jeżeli mamy w domu małe dziecko. Taki pies będzie dla niego bardzo bezpieczny. Owczarki podhalańskie rosną dosyć duże. Mogą mieć nawet do siedemdziesięciu centymetrów wzrostu oraz ważyć około pięćdziesiąt kilogramów. To całkiem dużo jak na psa. Dodatkowo są one mocno umięśnione, więc nie jest to waga, która bierze się z tłuszczu i sierści. Owczarki mają długie, sprężyste łapy oraz długi ogon, co ponosi ich walory estetyczne. Z takim owczarkiem przy boku będziemy wyglądali dobrze, a dodatkowo będziemy mogli pochwalić się tym, że jest to nasza krajowa rasa psa, a nie rasa importowana zza granicy. Dla każdego patrioty będzie to niezwykle ważna sprawa. Musimy też pamiętać o tym, że taki duży pies będzie musiał dużo jeść i będziemy musieli dostarczać mu odpowiednie pożywienie, żeby mógł urosnąć i dobrze się rozwinąć. Taki pies będzie mógł nas w przyszłości skutecznie bronić przed różnymi zagrożeniami zewnętrznymi podczas spacerów. Jeżeli interesują nas szczeniaczki owczarka podhalańskiego to najlepiej poszukać ich w legalnej hodowli.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup naszego szczeniaka z legalnej hodowli, musimy od hodowcy otrzymać odpowiedni certyfikat, który będzie zaświadczał o rodowodzie naszego zwierzaka. To bardzo ważne, szczególnie, jeżeli będziemy chcieli go w przyszłości rozmnażać, nie tylko w celu założenia własnej hodowli. Posiadanie własnego psa, którego wychowujemy od szczeniaka może być dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem i warto się nim zainteresować. Wielu z nas marzy właśnie o tym.