Właściwości soku z noni

Właściwości soku z noni

Człowiek od zarania dziejów stara się dbać o siebie i swoje zdrowie. Staramy się nie tylko sprostać obowiązkom związanym z pracą zawodową, domem rodzinnym, a także nauką, czy pasjami, ale także chcemy zadbać o siebie. Z tego też powodu musimy zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm i jakie ma potrzeby. Coraz częściej mówi się o prowadzeniu zdrowego stylu życia, trzymaniu się zdrowej diety, a także wspomaganiu pracy organizmu za pomocą różnego rodzaju środków pochodzenia naturalnego.

Czy warto stosować sok z owoców noni?

bioaktywny sok noni tahitianJednym z takich środków są owoce noni. W ostatnim czasie stały się one wyjątkowo popularne, dzięki czemu coraz więcej osób poszukuje ich w aptekach, czy sklepach internetowych. Same owoce noni są rzeczywiście trudniejsze w zdobyciu, niż uzyskiwany z nich sok. Warto wiedzieć, że bioaktywny sok noni tahitian posiada wiele udowodnionych naukowo korzystnych właściwości dla naszego zdrowia. Wydawać by się mogło, że taki sok niezbyt wpływa na nasze funkcjonowanie, jednak rzeczywistość oraz liczne prace naukowe pokazują, że faktycznie możemy spodziewać się silnego działania. Przede wszystkim sok z owoców noni jest doskonałym środkiem chroniącym przed miażdżycą. Poprzez zmniejszenie stężenia złego cholesterolu frakcji LDL, a zwiększenie poziomu dobrego cholesterolu, czyli HDL poprawia nasz profil lipidowy i zmniejsza ryzyko tworzenia się blaszki miażdżycowej. Dodatkowo jest on chętnie wykorzystywany do wspomagania leczenia infekcji przewodu pokarmowego. Zawiera on bowiem takie składniki, które wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a także przeciwwirusowe, co sprawia, że będzie on mógł być stosowany w leczeniu zespołu jelita drażliwego, a także w eradykacji Helicobacter Pylori. Warto również podkreślić, że sok z owoców noni działa także silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Nie wywołuje przy tym skutków ubocznych, jakie mają tradycyjne leki o takim działaniu, czyli ibuprofen, czy kwas acetylosalicylowy. Nie będziemy więc musieli obawiać się wpływu na śluzówkę żołądka.

To sprawia, że nawet osoby cierpiące na chorobę wrzodową żołądka mogą liczyć na wsparcie w bólu, jeśli zastosują tego typu sok. Owoce noni zyskały jednak ogromną popularność nie ze względu na powyższe działania, ale ze względu na fakt, że wykryto, iż wykazują one silne działanie przeciwnowotworowe. Okazało się, że mogą one wpływać na rozwój już istniejącego nowotworu i hamować go, a także redukować możliwość powstawania przerzutów. Niewątpliwie jest to naprawdę korzystna właściwość, z której wiele osób korzysta.