Wybieramy odpowiedni agregat prądotwórczy

Wybieramy odpowiedni agregat prądotwórczy

Standardowo agregaty prądotwórcze są to prądnice albo generatory napędzane silnikiem spalinowym wysokoprężnym, a w niektórych przypadkach także turbiną gazową. Jest to źródło zasilania energią elektryczną z możliwym długim czasem podtrzymania wynoszącym do kilku dni. Zazwyczaj rozruch agregatu prądotwórczego trwa od kilku do kilkunastu sekund, dlatego możliwe jest jego wykorzystanie, jako źródła zasilania awaryjnego. Dodatkowo agregaty prądotwórcze mogą być głównym źródłem zasilania obiektów zamiast sieci elektroenergetycznej.

Zastosowanie agregatów prądotwórczych

wynajem agregatu prądotwórczego wrocławObecnie agregaty prądotwórcze są produkowane w szerokim zakresie mocy znamionowych. Mogą one wynosić od kilku kW do nawet kilku MW. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które można dzielić uwzględniając różne kryteria, jak rodzaj silnika napędowego czy rodzaj sterowania. Najwyższym poziomem jakości oraz trwałości cechują się te agregaty prądotwórcze, które zostały wykonane z prądnicami synchronicznymi napędzanymi przy pomocy wysokoprężnych silników diesla o prędkości obrotowej wynoszącej 1500 obrotów na minutę oraz chłodzone cieczą. Gdy zainteresował nas wynajem agregatu prądotwórczego wrocław jest odpowiednim miejscem do skorzystania z profesjonalnej usługi. Najbardziej charakterystycznymi parametrami są moc znamionowa, napięcie wyjściowe oraz klasa wykonania. Moc znamionowa obejmuje aż trzy rodzaje, w tym moc trwałą (która jest określona bez limitu godzin ciągłej pracy), moc szczytową (czyli największą możliwą do uzyskania),  także awaryjną (określaną do limitu czasowego). Istotnym aspektem jest także klasa wykonania, która informuje, jak dokładny poziom napięcia wytwarza dany agregat. Klasa wykonania jest równoważna klasie wymagań oraz może decydować o tym, jaką grupę odbiorników może zasilać urządzenie. Klasa G1 obejmuje odbiorniki, które w przypadku zasilania wymagają spełnienia najbardziej podstawowych parametrów w kontekście napięcia oraz częstotliwości. Tyczy się to oświetlenia czy ogrzewania elektrycznego.

Klasa G2 obejmuje zasilanie odbiorników, w przypadku których wymagania są zbliżone do tych, które są stawiane publicznym sieciom elektroenergetycznym. Obejmuje więc zasilanie dźwigów, wentylatorów, pomp i oświetlenia. Klasa G3 dotyczy zasilania odbiorników, które mają zwiększone jakościowe wymagania, jak na przykład systemy telekomunikacyjne albo zasilacze awaryjne UPS. Natomiast klasa 4 odnosi się do odbiorników o najwyższych wymaganiach. W celu zasilania urządzeń elektronicznych należy stosować agregaty klasy G2 lub wyższej.