Wybór gaśnic proszkowych

Wybór gaśnic proszkowych

 

W zakładach, firmach, a nawet samochodzie wymagana jest gaśnica. Nie posiadając gaśnicy w aucie, policjant, który nas skontroluje, może wystawić nam mandat nawet w wysokości 500 złotych. Nie chodzi jednak o karanie firm czy kierowców mandatami. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a często o nim zapominamy. Dlatego czasami mandat jaki otrzymamy spowoduje. że nie zapomnimy o gaśnicy. Najczęściej stosowaną gaśnicą zarówno w samochodach jak i zakładach pracy jest gaśnica proszkowa.

Warto postawić na gaśnicę proszkową

gaśnice proszkowe - cenaGaśnice proszkowe przeznaczone są do pożarów z grup A, B i C. Pożary typu A, to pożary ciał stałych, np. drewno, węgiel, papier, siano. Grupa B to pożary cieczy palnych i substancji topiących się pod wpływem temperatury, np. benzyna, nafta, alkohole, oleje. Pożary z grupy C to pożary gazów palnych, np. metan, propan, butan, etan. Gaśnice proszkowe – cena. Za jaką kwotę możemy już zakupić gaśnicę proszkową? Cena gaśnic proszkowych waha się w okolicy 100 złotych. Za tą kwotę otrzymamy już gaśnicę, którą będziemy w stanie ugasić pożar jeśli będzie wymagała tego sytuacja. Jak działa gaśnica proszkowa? Środkiem gaśniczym w tym modelu jest proszek, który wyrzucany jest za pomocą sprężonego gazu. Nie ważne, jaką gaśnicę wybierzemy, każda ma na celu to samo – ugasić pożar. Taka gaśnica proszkowa, może uratować nam nie tylko życie, ale zmniejszyć straty materialne, jakie powstają w wyniku pożarów. Warto zwrócić uwagę, aby gaśnica była sprawna. Nic po tym, że będziemy posiadali w domu, aucie czy biurze gaśnicę, której nie będziemy mogli użyć. Bardzo często, mamy możliwość ugaszenia pożaru w zalążku. Jak wiadomo ogień potrafi rozprzestrzenić się bardzo szybko, a co za tym idzie dokonać naprawdę ogromnych zniszczeń. Możemy temu zapobiec. Zabezpieczenie w formie gaśnicy nie kosztuje nas wiele. Warto mieć ją usytuowaną w dostępnym i widocznym dla każdego miejscu. Warto też oznaczyć miejsce, w którym postawimy gaśnicę, tak by nikt nie miał problemu ze znalezień jej. NA każdej gaśnicy znajduje się nieskomplikowana instrukcja obsługi. Każdy po szybkim zapoznaniu się z nią, nie będzie miał problemu z użyciem jej w odpowiedni sposób.

Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, a w niektórych wypadkach nie łamać przepisów musimy zainwestować w gaśnicę. Gaśnica proszkowa nie ma wygórowanej ceny. Za zaledwie sto złotych możemy zapewnić sobie spokój. Warto upewnić się, czy w naszym pojeździe posiadamy gaśnicę. I czy jest ona sprawna. Warto zapamiętać też, do jakiego typu pożaru jest dana gaśnica.