Wycieczki rowerowe po europejskich terenach

Planując trasę rowerową po naszym kontynencie, najlepiej jest wziąć pod uwagę miejsca, które urzekają swoim pięknem. Wiele krajów Europy Zachodniej posiada rozwinięta sieć dróg rowerowych, które nie dość, że są poprowadzone wśród malowniczych terenów, to są wyposażone w niezbędną infrastrukturę, która niewątpliwie bardzo pomaga w wielokilometrowym przemierzaniu ścieżek na rowerach z sakwami. Gdzie zatem można wybrać się na rowerze w Europie i jak przygotować rower do takiej wyprawy?

Wycieczki rowerowe po pięknych trasach Europy

letnie wycieczki rowerowe w europiePlanując dłuższą wycieczkę po Europie, najlepiej jest poszukać kompanów do takiej wyprawy. Jeżeli nie mamy możliwości wyruszenia z naszymi znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną, najlepszą opcją jest skorzystanie z oferty firm, świadczących usługi, organizowania europejskich wypraw rowerem. Dobrym pomysłem jest także dołączenie się do oficjalnego klubu rowerowego, który akurat wybiera się w te strony. Letnie wycieczki rowerowe w Europie mogą być wytyczone po najlepszych i najładniejszych trasach. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj przede wszystkim trasa nad Dunajem. Prowadzi ona od Pasawy w Austrii do Budapesztu i jest niewątpliwie jedną z najbardziej polecanych tras dla rowerzystów średnio zaawansowanych. Możemy podziwiać piękne, naddunajskie tereny i cieszyć oko pięknem zabytków, których zarówno w Austrii, jak i na Węgrzech nie brakuje. Kolejnym polecanym miejscem na wyprawę rowerową w Europie jest teren okalający Jezioro Bodeńskie. Te piękne, alpejskie jezioro urzeka swoim pięknem, a malownicze tereny położone na styku granic Niemiec, Austrii czy Szwajcarii, mogą zachwycić każdego, kto tylko zdecyduje się wybrać na wycieczkę w te strony. Jeżeli kochamy Francję z jej kulturą czy kuchnią, na pewno skorzystamy ze szlaków, oferujących przemierzanie rowerem południowych stron tego kraju. Szczególnie popularnym miejscem wśród turystów rowerowych jest miejsce, które łączy masyw Alp z Pirenejami. Napotkamy tam na świetne widoki i bardzo dużą liczbę zabytków, z których wyróżnia się na pewno średniowieczna twierdza w Carcassonne.

Aby wyruszyć na dalszą wyprawę po Europie, najlepszą opcją jest zakup nowych opon, które będą mogły służyć nam bezawaryjnie podczas przemierzania setek kilometrów. Nie możemy także zapominać o kompletnym wyposażeniu na wypadek awarii. Warto zatem wozić ze sobą narzędzia, które pozwolą na załatanie dętki, skucie zerwanego łańcucha czy też dokręcenie śrub. Ważne jest także wygodne oraz dopasowane siodełko, które pozwoli na jazdę bez bólów.