Wycieczki szkolne jednodniowe po Kotlinie Kłodzkiej

Wycieczki szkolne jednodniowe po Kotlinie Kłodzkiej

Uroki Ziemi Kłodzkiej są dobrze znane wszystkim wielbicielom gór i atrakcji turystycznych. Na południowych krańcach województwa dolnośląskiego, zaledwie godzinę drogi od Wrocławia, rozciąga się pagórkowaty, zielony krajobraz. To właśnie ukształtowanie naturalne terenu oraz ciekawe atrakcje turystyczne sprawiają, że Kotlina Kłodzka jest idealnym miejscem na zorganizowanie wycieczki szkolnej. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Kudowę, Duszniki i proste, górskie szlaki np. w Międzylesiu lub Błędne Skałki koło Kudowy.

Ziemia Kłodzka idealnym miejscem na wycieczkę z uczniami

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaBardo Śląskie jest jedna z pierwszych miejscowości, jakie napotkamy podczas podróży po Ziemi Kłodzkiej. Jest tu wspaniały kościół barokowy i muzeum sztuki sakralnej. W Bardzie można podziwiać niewysokie góry i np. przejść ścieżką drogę na wzgórze z kapliczką słynąca z cudów. Najważniejsze miejscowości turystyczne to kurorty, uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki i Międzylesie. W zależności od tego, z jakimi dziećmi wybieramy się na wycieczkę, dopasujemy trasę i trudność do indywidualnych potrzeb grupy. Na wycieczki szkolne Kotlina Kłodzka nadaje się idealnie. Są tu ciekawe i proste trasy turystyczne, czyste powietrze, zróżnicowany krajobraz i piękna, soczysta zieleń, której brakuje w mieście. Starsze dzieci i młodzież można z powodzeniem zabrać do rezerwatu o nazwie Błędne Skałki. To wspaniałe miejsce do górskich podróży i pokonywania szlaków o średniej skali trudności. To też rezerwat geologiczny, więc starszaki będą mogły połączyć wypoczynek na świeżym powietrzu ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. W Międzylesiu z kolei znajduje się doskonale zachowana zabudowa regionalne, pensjonaty i drewniane wille, które pamiętają czasy sprzed ostatniej wojny. Z Międzylesia można udać się na Śnieżnik, gdzie znajduje się kaplica-sanktuarium. Miejscowości takie, jak Kudowa i Duszniki dają możliwość noclegów w atrakcyjnej cenie. Zatem można w Kotlinie Kłodzkiej zorganizować wycieczkę jednodniową lub dłuższy pobyt z dowolną liczbą noclegów.

W Kotlinie Kłodzkiej zadziwia duży wybór atrakcji turystycznych. Obok siebie znajdują się uzdrowiska, czyli Kudowa Zdrój i Duszniki. Są też ciekawe miasta, jak Bardo, czy Kłodzko z twierdzą i ścieżkami podziemnymi, które można zwiedzać z przewodnikiem. Na wycieczki szkolne nadają się pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, które przez cały rok oferują atrakcyjne cenowo noclegi z wyżywieniem dla grup szkolnych w różnym wieku. Z łatwością dojedziemy do Kłodzka i innych zakątków Kotliny o tej samej nazwie.