Wydajne wersje osuszaczy powietrza

Wydajne wersje osuszaczy powietrza

  • Post author:
  • Post category:Sprzęt

Wilgotne powietrze w niektórych przypadkach może być bardzo dużym problemem. Niejednokrotnie przekonywały się o tym osoby zmagające się z pleśnią w domach. Powstawanie pleśni często jest ściśle związane z tym, że w naszych domach powietrze było za bardzo przesycone cząsteczkami wody. Jeśli tej wody w powietrzu jest zbyt dużo to osadza się ona na chłodnych elementach pomieszczeń, czyli głównie na ścianach. Warto więc zastosować metody pozwalające na osuszenie powietrza.

Sprawdzone sposoby na osuszanie powietrza

niezawodne adsorpcyjne osuszacze powietrzaWilgotne powietrze w domach może pojawiać się nawet wówczas gdy w domu suszymy bieliznę na kaloryferach. W tym wypadku woda zostaje odparowana ale nie przestaje przecież istnieć. Jest ona w pomieszczeniu obecna w postaci pary wodnej znajdującej się w powietrzu. Taka para może skraplać się na ścianach stwarzając idealne warunki do rozwoju pleśni. W związku z tym świetnym pomysłem może być zastosowanie urządzeń jakimi są niezawodne adsorpcyjne osuszacze powietrza. Tego typu sprzęt można obecnie zakupić nawet w wielu marketach. Osuszacze tego typu posiadają w swojej obudowie specjalny układ chłodzenia. Natomiast z tyłu urządzenia znajduje się wentylator, który tłoczy powietrze do wnętrza obudowy. Gdy wilgotne powietrze dostanie się do podzespołów to dochodzi do skraplania. Para wodna bardzo szybko zmieni się w wodę, która jest odprowadzana do specjalnego zbiornika, który należy od czasu do czasu opróżnić. W przypadku bardzo mocno zawilgoconych pomieszczeń może być tak, że tej wody uzbiera się w ciągu doby bardzo dużo. Niekiedy jest to nawet kilkanaście litrów. Osuszacze adsorpcyjne w nowym wydaniu posiadają również filtr powietrza, który oprócz tego że powietrze osuszy to dodatkowo go oczyści z zanieczyszczeń. Osuszacze tego typu to sprzęt, który można zastosować zarówno w swoim domu jak i w firmie. Często tego typu urządzenia wykorzystywane są w magazynach czy na halach produkcyjnych. Przy produkcji niektórych urządzeń czy produktów spożywczych nie może być tak, że wilgotność powietrza przekroczy pewien poziom.

Obecnie osuszacze powietrza można zakupić bez większych problemów a ceny są dość przystępne. Warto pomyśleć o zastosowaniu takich urządzeń w przypadku przeprowadzania remontów czy też świeżo po wybudowaniu nowego domu. W tych miejscach może być powietrze bardzo wilgotne, którego trzeba by się było pozbyć. Na chwilę obecną w naszym kraju działają też firmy zajmujące się wypożyczaniem osuszaczy powietrza. Jednak jeśli mamy z wilgocią często problem to warto pomyśleć o zakupie tego urządzenia.