Wytrzymałe dyski twarde do rejestratorów

Wytrzymałe dyski twarde do rejestratorów

Na jednostce nie było mowy o żadnych przestojach w działaniu monitoringu, bo był to obiekt o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a wszystkie awarie musiały być usuwane natychmiast. Dlatego też, modernizacja monitoringu była dość problemowa, bo nie mieliśmy żadnej możliwości usunięcia starej infrastruktury przed zamontowaniem nowej, choć było to dla nas bardzo dobre porównanie obu systemów. Przede wszystkim, jednak, na tak ważnym obiekcie musiał zostać zamontowany odpowiednio dobry system monitorowania, który zawierał w sobie komponenty o najwyższej jakości.

Najwyższej jakości dysk do rejestratora monitoringu

solidne dyski do monitoringuJednym z odgórnych wymagań, jakie postawiono dla nowego systemu monitorowania wizyjnego była konieczność przechowywania materiału sprzed minimum roku. Było to oczywiście proste do wykonania, choć przy tej jakości obrazu i ilości urządzeń, jaka została zamontowana na terenie jednostki, musieliśmy rozszerzyć znacznie podstawową pamięć rejestratora. Pojemne, solidne dyski do monitoringu były tutaj niezbędne w dużych ilościach, choć pomogło również zamontowanie drugiego rejestratora by nieco odciążyć łącza, które zwyczajnie nie nadążały z przesyłem danych. Dyski w które wyposażyliśmy rejestratory były naprawdę wysokiej jakości, wyprodukowane przez producenta najlepszych dysków komputerowych i elektroniki, i były one przeznaczone przede wszystkim do systemów o bardzo dużych rozdzielczościach obrazu. Taki system potrafił wywierać ogromne obciążenia na standardowych dyskach do rejestratora, przez co spadała nie tylko ich szybkość działania, ale również pojemność. By temu zapobiec, nasze dyski były specjalnie zaprojektowane do pracy z systemami wysokiej rozdzielczości, mając o wiele większą prędkość zapisu i odczytu danych, jak również awaryjny tryb wyłączania przy nadmiernym obciążeniu. Dyski miały również wbudowany awaryjny system zasilania, który zapisywał wszelkie dane na dysku w razie utraty prądu i bezpiecznie wyłączał urządzenie, zapobiegając awariom, jakie mogły powstać przy nagłym braku zasilania.

Jednak mimo wysokiej jakości i odporności dysków, woleliśmy zainwestować w dodatkowe urządzenia, które nie tylko pozwalały na jeszcze dłuższy czas przechowywania materiału, ale również na zmniejszenie obciążenia, na jakie narażone były pojedyncze dyski podczas pracy, dzięki czemu udało się znacznie zwiększyć i tak już pokaźną żywotność urządzeń. Najlepsza jednak była cena samych urządzeń, niemal identyczna z cenami zwykłych dysków twardych do komputera stacjonarnego.