Wytrzymałe folie malarskie

Wytrzymałe folie malarskie

  • Post author:
  • Post category:Handel

Rzadko zdarza się by podczas remontu pomieszczenia nie było potrzebne odmalowanie ścian. Nieraz może to być proste zadanie, polegające na położeniu świeżej warstwy farby na już wykończoną ścianę. Innym razem może być wymagane usunięcie warstw do gołej ściany, i wykończenie jej od nowa. Niejednokrotnie zdarza się iż w pomieszczeniu które jest w taki sposób odnawiane nadal znajduje się wyposażenie, które może być łatwo uszkodzone preparatami malarskimi.

Folie do prac malarskich w pomieszczeniach

polecana folia maskującaTe same preparaty mogą również przyczynić się do znacznego uszkodzenia podłóg, zwłaszcza drewnianych, więc niemal zawsze podczas prac malarskich i wykończeniowych używane są folie, osłaniające zarówno wyposażenie jak i podłogę przed uszkodzeniami, spowodowanymi kontaktem z farbą czy preparatami malarskimi. Najprostsze folie nie różnią się niczym poza rozmiarem od zwykłych folii pakowych, czy też takich z których wykonywane są sklepowe siatki na zakupy. Nie są one jednak zbyt trwałe, i na ogół uważane są za jednorazowe narzędzia, więc coraz częściej zastępowane są bardziej wytrzymałymi wariantami, zwłaszcza takimi które są odporne na działanie chemii przemysłowej, używanej podczas wykonywania prac remontowych. Najbardziej polecana folia maskująca, jaka wykorzystywana jest przez renomowane firmy budowlane i wykończeniowe jest zauważalnie grubsza i trudniejsza do uszkodzenia niż standardowa folia malarska. Taka folia przypomina w dotyku silikon, i jest podobnie giętka i elastyczna, więc może być z łatwością nałożona na dowolną powierzchnię z dużą dokładnością. Jest ona również znacznie cięższa od standardowej folii, więc po nałożeniu nie musi być obciążana by utrzymywać się w miejscu. Niejednokrotnie może być ona używana jako tymczasowa wykładzina do pomieszczeń w których wykonywane są prace wykończeniowe, gdyż znacznie łatwiej można ją usytuować w wybranym miejscu niż lekką i niezbyt wytrzymałą folię malarską. Mimo dużej wytrzymałości, natomiast, folia tego typu może być bardzo łatwo przycięta do dowolnego wymiaru i kształtu za pomocą najzwyklejszego noża stolarskiego, czy jakiegokolwiek innego ostrego narzędzia.

Owa folia, w przeciwieństwie do najbardziej rozpowszechnionej odmiany, może być również używana wielorazowo, gdyż umożliwia łatwe czyszczenie powierzchni z większości farb i preparatów chemicznych. Mimo wyższej ceny jest więc świetną inwestycją dla wszystkich ekip remontowych, szukających najbardziej profesjonalnego wyposażenia, nawet tak prostego jak folia malarska.