Yerba mate przydatna w oczyszczaniu organizmu

Yerba mate przydatna w oczyszczaniu organizmu

  • Post author:
  • Post category:Handel

Jedno zioło, a tak wiele przepisów i różne smaki, które przyciągają smakoszy tej niezwykłej herbaty yerba mate. Yerba mate to roślina lecznicza, która ma cienką szarą łodygę, owalne liście i małe owoce w kolorze zielonym lub fioletowym. Jest powszechnie uprawiana w południowej Brazylii, ponieważ ze względu na swoje właściwości jest stosowany jako domowe lekarstwo na cholesterol.

Dla kogo przeznaczona jest yerba mate?

delikatna yerba mate dla początkującychYerba mate jest sprzedawana jako herbata i można ją kupić na sucho, w sklepach z produktami naturalnymi lub w postaci kropli na rynkach. Yerba mate zawiera kofeinę, teofilinę, teobrominę, kwas foliowy, oraz witaminy A, B1, B2, C i E w swoim składzie, a zatem działa jako przeciwutleniacz, a także moczopędny, łagodny środek przeczyszczający. To także niezawodny i pobudzający afrodyzjak. Dlaczego jest taka popularna? Otóż delikatna yerba mate dla początkujących osób, które będą ją stosować przyciąga właściwościami odchudzającymi. To zioło lecznicze jest przydatne w odchudzaniu, zmniejszaniu poziomu glukozy we krwi i zaspokajaniu głodu bez wczesnego zajadania się. Stymuluje przy tym funkcje mózgu oraz poprawia krążenia krwi i oczywiście ułatwia trawienie. A jak ją stosować w początkowej fazie oczyszczania organizmu? Wystarczy włożyć jedną łyżkę yerba mate do filiżanki, dodać wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia na około pięć minut, by następnie odcedzić. Warto wypić jedną szklankę przed śniadaniem, kolejną w porze obiadowej i trzecią w porze kolacji. Na początku stosowania nie warto przesadzać, ponieważ zawiera kofeinę i może w niektórych przypadkach prowadzić do bezsenności lub trudności z zasypianiem. Dlatego lepiej kupić specjalną yerba mate dla początkujących. Pomaga układowi sercowo-naczyniowemu dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy. Może pomóc w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym, zapobiegając gromadzeniu się cholesterolu i tłuszczu w tętnicach oraz żyłach. Zwiększa dobry cholesterol, zapobiegając zawałom serca, dlatego mogą ją stosować osoby starsze oraz otyłe.

Yerba mate pomaga opóźnić starzenie, poprzez działanie przeciwutleniaczy w niej zawartych. Zapewnia większą odporność fizyczną, przyczyniając się do przyspieszenia metabolizmu, dzięki czemu organizm szybciej zużywa węglowodany. Jak widać, picie yerba mate ma wiele zalet! Regularne jej stosowanie jest dobrą drogą, aby być zdrowym, szczupłym i silnym. Warto więc sprawdzić smak tej herbaty oraz jej właściwości na własnej skórze zaczynając od delikatniejszych ziół dla osób początkujących.