Z czego składa się popularne mumio?

Z czego składa się popularne mumio?

W celu poprawy swojego zdrowia fizycznego oraz psychicznego można skorzystać z naprawdę wielu środków. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jedne z nich są lepsze, a inne gorsze. Naprawdę kompleksowymi, a co za tym idzie uniwersalnymi środkami są adaptogeny. Z ich pomocą można oczekiwać sporej poprawy swojego zdrowia, a jednocześnie poprawy jakości życia w praktycznie każdym aspekcie. Konieczne jest jednak wybranie odpowiedniego preparatu.

Do czego właściwie służy himalajskie mumio?

himalajskie mumio shilajitJednym z najbardziej znanych adaptogenów jest ashwagandha, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie jest to jedyny preparat tego typu. Świetnym produktem jest także mumio himalajskie. Zapewne większość osób nie wie o co z tym chodzi, oczywiście nie mówię tu o mumiach ze starożytnego Egiptu. Chodzi o substancję występującą w szczelinach górskich przypominającą żywicę. Różnego rodzaju algi, porosty oraz inne rośliny trafiły w te szczeliny, a następnie przekształciły się w mumio. Oczywiście jest to w pełni naturalny proces. Ciekawe jest to, że do rozpuszczenia tej substancji wystarczy zwykła woda, nie trzeba się więc obawiać chemii w takim produkcie. Oczywiście trzeba decydować się na produkty sprawdzonych marek, gdzie wiadomo, że producent jest szczery. W medycynie ajurwedyjskiej od dawna stosowano mumio i obecne badania kliniczne potwierdziły różne właściwości tej substancji. Trzeba zauważyć, że nadal prowadzi się badania i odkrywa się coraz więcej zastosowań takiego produktu. To świetnej jakości adaptogen, a co za tym idzie zwiększa odporność na stres. Nie chodzi jedynie o stres psychiczny, ale wszelkiego rodzaju stresy, które dotykają tkanek organizmu. Dzięki temu ciało jest w stanie znacznie sprawniej funkcjonować, poprawia się regeneracja, myślenie, człowiek staje się spokojniejszy, a jednocześnie młodnieje. Jak więc widać naprawdę wiele jest w stanie zdziałać himalajskie mumio shilajit. W sklepach internetowych wybór jest spory, więc trzeba się zorientować w jakiej postaci chce się zakupić mumio.

Stosowanie adaptogenów jest coraz częściej doceniane przez ludzi. Wcześniej takie substancje badali naukowcy chociażby w ZSRR, gdzie chcieli z ich pomocą poprawić stan swoich żołnierzy oraz sportowców. Widać więc, że te substancje są niezwykle cenne nie tylko w ramach ciekawostki, ale w praktycznym działaniu. Konieczne jest jednak regularne stosowanie takich produktów, żeby osiągnąć pełne efekty. Jestem pewien, że mumio zdoła wspomóc codzienne funkcjonowanie. Stres jest przecież sporym problemem.