Za wynajęcie samochodu płacę kilkadziesiąt złotych

Za wynajęcie samochodu płacę kilkadziesiąt złotych

Długo zastanawiałem się nad tym czy kupić sobie własny samochód. W końcu mam przecież na tyle pieniędzy, że mógłbym kupić sobie nawet nowe auto. Szybko jednak przekalkulowałem wchodzące w rachubę rozwiązania i stwierdziłem, że mijałoby się to całkowicie z celem. Na nowy samochód musiałbym wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych a na używany kilkanaście. Bilet miesięczny na miejską komunikację kosztuje około stu złotych a wypożyczenie samochodu na weekend około dwustu. Chyba jednak zostanę przy autobusach i tramwajach.

Na weekendy wynajmę samochód z wypożyczalni

wynajem samochodów mikołówW tygodniu z powodzeniem i bez żadnych problemów mogę poruszać się po mieście komunikacją miejską. Jeśli potrzebuję dotrzeć w jakieś odludne miejsce to sobie po prostu zamawiam taksówkę. Natomiast na weekendy mogę wynająć samochód i wcale nie muszę się martwić o związane z tym koszty. Pewna firma, która w moim mieście oferuje od wielu lat wynajem samochodów Mikołów, wypożycza samochody osobowe na weekend za dwieście złotych. Oznacza to, że za takie drobne można sobie wynająć auto na weekend. Jeśli miałbym kupić samochód za pięćdziesiąt tysięcy złotych to wolę sobie te pieniądze trzymać odłożone, a w razie potrzeby po prostu wynająć sobie samochód. I tak też właśnie robię. Kiedy chcę zabrać moją żonę i synka na weekend to wynajmuję auto z wypożyczalni. Mam to rozwiązanie sprawdzone, bo korzystam z niego od lat. Teraz już bym się chyba nie dał namówić na posiadanie swojego samochodu. Tyle się mówi przecież o ekologii, środowisku i konieczności dbania o naszą planetę. A przecież korzystanie z wypożyczalni samochodów to nic innego jak właśnie dbałość o ekologię i środowisko. Przecież im mniej samochodów tym mniej toksycznych spalin, które tak bardzo szkodzą naszemu środowisku. Jeżdżąc komunikacją miejską i tylko wypożyczając auto kiedy to konieczne robimy naprawdę dużo dla środowiska naturalnego. Jeśli mamy coś w tej kwestii zmienić na skalę globalną to postępować w taki sposób musi oczywiście więcej osób. Wszystko jednak przed nami, bo widzę pośród moich znajomych, że coraz więcej ludzi rezygnuje z posiadania swojego samochodu.

Nie mam swojego samochodu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Mam niezliczoną liczbę autobusów i tramwajów do dyspozycji. Do tego jeszcze całą armię taksówek. A jeśli potrzebuję samochodu na weekendowy wypad rodzinny to wynajmuję samochód od firmy oferującej ich wynajem. Wszystko to powoduje, że mogę żyć w zgodzie z naturą, ponieważ wiem, że wykazuje się dbałością o nasze środowisko.