Zamawianie ściennych dekoracji

Zamawianie ściennych dekoracji

Spora liczba osób, nawet tych uwielbiających styl oszczędny, wręcz minimalistyczny, lubi dekorować w jakiś sposób ściany swojego mieszkania. Takie dekoracje mogą być zarazem odbiciem naszego stylu, jak i naszych zainteresowań. Z pewnością to wybór odpowiedniego motywu, jaki chcemy widzieć na naszej ścianie, oraz jego staranne wykonanie sprawiają, że wnętrze domu czy konkretnego pomieszczenia będzie oryginalne.

Oryginalne obrazy na ścianę

obraz ścienny na zamówieniePierwotnie malowidła na ścianie to te, które są bezpośrednio na niej malowane albo też przeznaczone do umieszczenia na niej. Niezależnie od rodzaju to dekoracja, która staje się stałym elementem danego pomieszczenia. Współcześnie wielu ludzi chętnie decyduje się na obraz ścienny na zamówienie, uznając go za oryginalny rodzaj dekoracji. W ten sposób można stworzyć niebanalne wnętrze domu, biura, poczekalni, kawiarni czy pubu. Możliwości stworzenia takiego obrazu są niemal nieograniczone. Mamy wpływ na wybór wzoru, kolorystyki, a także rozmiaru. Przede wszystkim możemy wybrać gotowy wzór, ale wykonujący zlecenie bez problemu może zmienić kolory tak, żeby pasowały do naszego wnętrza. Można także wysłać własny projekt czy zdjęcie, które zostanie namalowane bezpośrednio na ścianie lub specjalnie dobranym płótnie. Podobnie jest z formatem oraz rozmiarem obrazu – możemy go zmienić w taki sposób, żeby pasował do konkretnego pomieszczenia. Doświadczeni artyści wykonają dla nas zarówno pojedynczy obraz, jak i tryptyk czy jeszcze inną formę. Popularne są również motywy obrazów wieloczęściowych, które noszą nazwę kaskady lub wodospadu – składają się z kilku obrazów różnego formatu, ale połączone są jednym namalowanym motywem. Taka dekoracja jest bardzo nietypowa i świetnie sprawdza się na przykład w stylowo urządzonym salonie albo przytulnej kawiarni. Sam wybór motywu jest już oczywiście kwestią naszego indywidualnego gustu czy możliwości, jakimi dysponujemy w aranżacji konkretnego pomieszczenia, ale wśród wielu różnych wzorów z pewnością wybierzemy ten najbardziej właściwy i wymarzony. 

Odpowiednia aranżacja wnętrza, w którym mieszkamy albo pracujemy, jest niezmiernie istotna. Dla wielu ludzi istotne jest stworzenie wnętrza zgodnego z ich gustem, zainteresowaniami, a także modnymi trendami. To wszystko może zostać zrealizowane podczas jednego zamówienia, jeśli zdecydujemy się na niebanalny obraz namalowany bezpośrednio na ścianie lub gotowy do zawieszenia na niej. Odpowiedni wzór oraz format obrazu pomogą stworzyć oryginalną atmosferę.