Zasady prawidłowego malowania elewacji

Zasady prawidłowego malowania elewacji

Jeżeli właśnie stoisz przed wyzwaniem, jakim jest malowanie elewacji, na pewno przyda Ci się niniejszy poradnik, w którym krok po kroku opisuje, jak przygotować się do tego zadania i jak wykonać je, aby elewacja przyciągała spojrzenia i była odporna na czynniki atmosferyczne. Niezależnie od tego, czy malowanie elewacji chcesz wykonać samodzielnie czy też wykonać je samodzielnie, musisz się do tego solidnie przygotować.

Praktyczne wskazówki, jak odnowić elewacje domu

elewacje w LubliniePierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest znalezienie inspiracji, na wygląd zewnętrzny twojego domu. Istnieje naprawdę wiele sposobów na malowanie elewacji, dlatego wart poszukać pomysłów w internecie, lub wśród sąsiadów i rodziny. Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy chcesz pomalować elewacje samodzielnie, czy też przy pomocy firm, które się w tym specjalizują. Ze swojej strony mogę polecić różnego rodzaju firmy, znajdujące się na terenie Lubelszczyzny, które znalazły wielu zadowolonych klientów. Zresztą, przy najbliższej wycieczce do tego miasta, wystarczy przyjrzeć się, jak dobrze wyglądają elewacje w Lublinie, zwłaszcza jeżeli mówimy o domach prywatnych. Kolejnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ścian pod malowanie. Pierwszym krokiem i chyba najważniejszym powinno być zagruntowanie powierzchni, którą planujemy pomalować. Pozwoli to odpowiednio zamaskować i pokryć wszelkie nierówności i uszkodzenia i zapewni pełną przyczepność farby. Następnie należy udać się do sklepu w celu wybrania odpowiedniej farby. Tutaj najważniejszym elementem jest to, aby wybrać farbę przeznaczoną do malowania zewnętrznego – w przeciwnym przypadku, pierwszy najbliższy deszcz po prostu zmyje efekty naszej ciężkiej pracy. Wybierajmy tylko te produkty, które na opakowaniu mają dokładne opisy wskazujące na ich wysoką odporność na słońce, deszcze czy mróz. W przypadku problemów w wyborze odpowiedniej farby możemy poprosić o pomoc sprzedawce. Jeżeli nie mamy odpowiedniego sprzętu do malowania, możemy od razu się o niego zaopatrzyć. Przed malowaniem elewacji należy odpowiednio zabezpieczyć te elementy, których malować nie chcemy np. okna. Przy użyciu dobrej jakości wałków malujemy elewację najpierw jedną warstwą, a po jej wyschnięciu – drugi raz, dla utrwalenia efektu i dokładnego pokrycia wszelkich niedoskonałości.

Jak widać, malowanie elewacji nie jest bardzo wymagającym zadaniem, o ile odpowiednio się do niego przygotowujemy. Warto jednak pamiętać, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych, markowych produktów, oraz z usług firm cieszących się dobrymi opiniami. Dzięki temu nie będzie trzeba zbyt często powtarzać całego procesu, chyba że będziemy chcieli zmienić kolor ścian naszego domu.