Szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Kiedyś mogliśmy w miejscach niezagospodarowanych kanalizacją miejską zamontować tylko i wyłącznie szambo. Później musieliśmy skorzystać z wozów asenizacyjnych, które odbierały od nas ścieki. Musieliśmy na to wszystko płacić i nie było to zbyt opłacalne. Dlatego powstały lepsze rozwiązania takie jaka przydomowa oczyszczalnia ścieków, dzięki czemu nie musimy martwić się o żadne wywozy nieczystości. Dodatkowo z oczyszczalni ścieków wszystkie nieczystości są odpowiednie oczyszczane za pomocą bakterii i mogą z powrotem posłużyć jako wody drugiego stopnia.

Ile kosztuje oczyszczalnia ścieków?

dwukomorowa przydomowa oczyszczalnia ścieków w PoznaniuZawsze za budowę dobrej oczyszczalni ścieków będziemy musieli zapłacić odpowiednią sumę, ale będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż opróżnianie zbiornika Co kilkanaście dni. Od pewnego czasu na rynku dostępna jest profesjonalna dwukomorowa przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dbają o środowisko i ściągnięcie biologiczne oczyszczanie ścieków. Dwukomorowa przydomowa oczyszczalnia ścieków w Poznaniu jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających w tym mieście lub okolicach domy na terenach niezabudowanych, a także dla przedsiębiorców prowadzących hotele lub restauracje. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiednich oczyszczalni, to na początek powinniśmy zdecydować się na jej wielkość. Najczęściej musimy przeliczyć ilość zużywanej wody. Przeciętnie w czteroosobowej rodzinie na jednego mieszkańca zużywa się 150 litrów na dobę. Trzeba również doliczyć oprócz zużycia przez każdego mieszkańca również wodę, która zostanie przeznaczona na pranie oraz gotowanie, a także zmywanie. Wodę będziemy również wykorzystywać do codziennych czynności, gdy będziemy się myć lub potrzebować do innych czynności. Dobrym rozwiązaniem są oczyszczanie posiadające osadnik gnilny, który powoduje, że ścieki przebywające tam po kilku dniach zostają oczyszczone i nadają się nawet do podlewania kwiatów lub odprowadzenia do gruntów rolnych. Zawsze warto zdecydować się, aby zbiornik był nieco większy niż wyszło nam na zapotrzebowanie na każdego mieszkańca i do większych zbiorników będziemy również potrzebowali odpowiedniego zezwolenia ze starostwa.

Zawsze przed podjęciem wyboru o ostatecznej oczyszczalni ścieków powinniśmy na początek dowiedzieć się, jaką powierzchnia użytkową mamy, aby wykonać instalację oczyszczalni przydomowej. Możemy zdecydować się na oczyszczalnie jednokomorowa lub dwukomorowa nawet trzykomorową. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż instalacja szamba betonowego, które są znacznie uciążliwe i trzeba przy nich więcej pracować.